Dzień Pluszowego Misia świętujemy 25 listopada.
Idealne święto na ponure dni, które wnosi wiele ciepła i radości.
Na początek garść ciekawostek dla dociekliwych, następnie znajdziesz kilka pomysłów na zabawy, a na koniec podrzucam filmik jak zrobić balonowego misia.
Pierwszy miś powstał na cześć osoby dorosłej, a dokładnie chodzi o prezydenta Stanów Zjednoczonych. W 1902 r. prezydent Theodore Roosevelt wybrał się na polowanie, podczas którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał uwolnić misia. Historia ta ukazała się w prasie w formie komiksu. Firma produkująca zabawki postanowiła stworzyć pluszowego misia i na cześć prezydenta nazwano go Teddy Bear.
A dzisiaj pomimo ogromu wielu nowych, kolorowych zabawek, pluszowy miś nieprzerwanie zajmuje ważne miejsce w sercach dzieci. To pierwsza zabawka, którą otrzymujemy, a w życiu dorosłym.. no cóż, zakochani też sobie o niej przypominają, co świadczy o tym, jak ważną rolę odgrywa pluszowy miś w naszym życiu.
Witamy naszych gości. Tego dnia każde dziecko ma ze sobą swojego ulubionego pluszowego misia. Na początek oprowadzamy naszych gości. Prowadzący opowiada, co pokazujemy misiom, np. szatnię, widok z okna, regał z zabawkami, kącik plastyczny, plac zabaw, ogródek i na koniec siadamy na dywanie. (Zabawa pochodzi z książki: (Nie)typowe Święta.)
Konkursy. Możemy urządzić liczne plebiscyty, np. wybieramy misia: najmniejszego, największego (dzieci mogą używać centymetra krawieckiego, najstarszego, najmłodszego (wiek mierzymy, jak długo jest z dzieckiem), najbardziej kolorowego, z największą ilością łat, z najciekawszym imieniem, najchudszego, najgrubszego, najmilszego – każdy głosuje na swojego – wszyscy zajęli pierwsze miejsce!
Opowieść dla starszaków. W losowej kolejności ustawiamy pluszaki. Następnie prowadzący rozpoczyna pierwsze zdanie historii. W zaczarowanym lesie żyły sobie pluszowe misie. Pewnego dnia…I tutaj oddajemy pałeczkę właścicielowi pierwszego Misia, który kontynuuje opowieść. Mówi kilka zdań i dalej kontynuuje właściciel drugiego misia.
Opowieść dla Maluchów. W tej wersji to prowadzący musi wykazać się wyobraźnią. Dzieci wraz ze swoimi pluszakami, stoją lub siedzą w różnych miejscach. Prowadzący snuje opowieść o Misiach, a dzieci odgrywają scenki. Ktoś kogoś może spotkać, ktoś z kimś zatańczyć, ktoś z kimś będzie jadł obiad, a ktoś pójdzie na zakupy itd., w zależności od tego jak wygląda nasza sala. Jeśli prowadzący ma twórcze talenty może wymyślić całą przygodę z perypetiami i szczęśliwym zakończeniem oraz wspólnym tańcem wszystkich misiów.
Praca plastyczna. Z papierowego talerzyka wycinamy środek. Ramkę malujemy na brązowy kolor, doklejamy uszy, całość umieszczamy na patyczku. W wycięty w talerzyku otwór, dzieci wkładają swoją buzię i możemy robić zdjęcia.
Wycieczka. Jeśli mamy możliwość możemy udać się na wycieczkę! Najstarszym i największym muzeum w Polsce jest Muzeum Zabawek I Zabawy w Kielcach, a to w Łodzi na ul. Piotrkowskiej znajdziemy pomnik Misia Uszatka. Warto sprawdzić, czy w naszej okolicy nie znajdziemy muzeum o tematyce zabawek.
Więcej zabaw na Dzień Pluszowego Misia i nie tylko, znajdziesz w książce: (Nie)typowe Święta. 600 zabaw z grupą dzieci: TUTAJ
Jeśli chcesz przygotować dla dzieci prezenty – niespodzianki, to świetnym pomysłem będą balonowe misie:
Tutaj link do filmu:
Miło zobaczyć nowe zabawy, na pewno z nich skorzystam.
Dziękuję Teresko 🙂
Praca plastyczna po prostu REWELACYJNA!!! Na pewno wykorzystam😊
Bardzo dziękuję Basiu 🙂
Super miśki
Dzięki wielkie 🙂
Super pomysły. na pewno wykorzystam
Dzięki Asia 🙂
Dziękuję za kolejną dawkę inspiracji 🙂
Dzięki Ola za obecność 🙂
Proste i fajne!
Dziękuję ślicznie bardzo mi miło 🙂
Nie organizuję wprawdzie Dnia Pluszowego Misia w szkole, ale podpowiem koleżankom, które to robią.
Pomysły bardzo fajne.
Super pomysł – dzięki Ala 🙂
Jak zwykle świetne, przydatne pomysły. Dziękuję.
Dziękuję ślicznie Ewa – bardzo mi miło 🙂
świetne, inspirujące pomysły!
Ślicznie dziękuję Aniu – zawsze jesteś obecna 🙂 Pozdrawiam
Zawsze chętnie tu zaglądam.Miś z talerzyka fajny i szybki pomysł,wykorzystam na pewno:)Pozdrawiam-Alina:)
Bardzo mi miło 🙂 Pozdrawiam cieplutko Alinko 🙂