Opublikowano 20 komentarzy

Dzień Pluszowego Misia

dzień pluszowego misia

Dzień Pluszowego Misia świętujemy 25 listopada.

Idealne święto na ponure dni, które wnosi wiele ciepła i radości.

Na początek garść ciekawostek dla dociekliwych, następnie znajdziesz kilka pomysłów na zabawy, a na koniec podrzucam filmik jak zrobić balonowego misia.

Pierwszy miś powstał na cześć osoby dorosłej, a dokładnie chodzi o prezydenta Stanów Zjednoczonych. W 1902 r. prezydent Theodore Roosevelt wybrał się na polowanie, podczas którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał uwolnić misia. Historia ta ukazała się w prasie w formie komiksu. Firma produkująca zabawki postanowiła stworzyć pluszowego misia i na cześć prezydenta nazwano go Teddy Bear.

A dzisiaj pomimo ogromu wielu nowych, kolorowych zabawek, pluszowy miś nieprzerwanie zajmuje ważne miejsce w sercach dzieci. To pierwsza zabawka, którą otrzymujemy, a w życiu dorosłym.. no cóż, zakochani też sobie o niej przypominają, co świadczy o tym, jak ważną rolę odgrywa pluszowy miś w naszym życiu.

Witamy naszych gości. Tego dnia każde dziecko ma ze sobą swojego ulubionego pluszowego misia. Na początek oprowadzamy naszych gości. Prowadzący opowiada, co pokazujemy misiom, np. szatnię, widok z okna, regał z zabawkami, kącik plastyczny, plac zabaw, ogródek i na koniec siadamy na dywanie. (Zabawa pochodzi z książki: (Nie)typowe Święta.)

Konkursy. Możemy urządzić liczne plebiscyty, np. wybieramy misia: najmniejszego, największego (dzieci mogą używać centymetra krawieckiego, najstarszego, najmłodszego (wiek mierzymy, jak długo jest z dzieckiem), najbardziej kolorowego, z największą ilością łat, z najciekawszym imieniem, najchudszego, najgrubszego,  najmilszego – każdy głosuje na swojego – wszyscy zajęli pierwsze miejsce!

Opowieść dla starszaków.  W losowej kolejności ustawiamy pluszaki. Następnie prowadzący rozpoczyna pierwsze zdanie historii. W zaczarowanym lesie żyły sobie pluszowe misie. Pewnego dnia…I tutaj oddajemy pałeczkę właścicielowi pierwszego Misia, który kontynuuje opowieść. Mówi kilka zdań i dalej kontynuuje właściciel drugiego misia.

Opowieść dla Maluchów. W tej wersji to prowadzący musi wykazać się wyobraźnią. Dzieci wraz ze swoimi pluszakami, stoją lub siedzą w  różnych miejscach.  Prowadzący snuje opowieść o Misiach, a dzieci odgrywają scenki. Ktoś kogoś może spotkać, ktoś z kimś zatańczyć, ktoś z kimś będzie jadł obiad, a ktoś pójdzie na zakupy itd., w zależności od tego jak wygląda nasza sala. Jeśli prowadzący ma twórcze talenty może wymyślić całą przygodę z perypetiami i szczęśliwym zakończeniem oraz wspólnym tańcem wszystkich misiów.

Praca plastyczna. Z papierowego talerzyka wycinamy środek. Ramkę malujemy na brązowy kolor, doklejamy uszy, całość umieszczamy na patyczku. W wycięty w talerzyku otwór, dzieci wkładają swoją buzię i możemy robić zdjęcia.

Wycieczka. Jeśli mamy możliwość możemy udać się na wycieczkę! Najstarszym i największym muzeum w Polsce jest Muzeum Zabawek I Zabawy w Kielcach, a to w Łodzi na ul. Piotrkowskiej znajdziemy pomnik Misia Uszatka. Warto sprawdzić, czy w naszej okolicy nie znajdziemy muzeum o tematyce zabawek.

Więcej zabaw na Dzień Pluszowego Misia i nie tylko, znajdziesz w książce: (Nie)typowe Święta. 600 zabaw z grupą dzieci: TUTAJ

Jeśli chcesz przygotować dla dzieci prezenty – niespodzianki, to świetnym pomysłem będą balonowe misie:

Tutaj link do filmu:

https://youtu.be/WGV0SzyI16I

20 komentarzy do “Dzień Pluszowego Misia

 1. Miło zobaczyć nowe zabawy, na pewno z nich skorzystam.

  1. Dziękuję Teresko 🙂

 2. Praca plastyczna po prostu REWELACYJNA!!! Na pewno wykorzystam😊

  1. Bardzo dziękuję Basiu 🙂

 3. Super miśki

  1. Dzięki wielkie 🙂

 4. Super pomysły. na pewno wykorzystam

  1. Dzięki Asia 🙂

 5. Dziękuję za kolejną dawkę inspiracji 🙂

  1. Dzięki Ola za obecność 🙂

 6. Proste i fajne!

  1. Dziękuję ślicznie bardzo mi miło 🙂

 7. Nie organizuję wprawdzie Dnia Pluszowego Misia w szkole, ale podpowiem koleżankom, które to robią.
  Pomysły bardzo fajne.

  1. Super pomysł – dzięki Ala 🙂

 8. Jak zwykle świetne, przydatne pomysły. Dziękuję.

  1. Dziękuję ślicznie Ewa – bardzo mi miło 🙂

 9. świetne, inspirujące pomysły!

  1. Ślicznie dziękuję Aniu – zawsze jesteś obecna 🙂 Pozdrawiam

 10. Zawsze chętnie tu zaglądam.Miś z talerzyka fajny i szybki pomysł,wykorzystam na pewno:)Pozdrawiam-Alina:)

  1. Bardzo mi miło 🙂 Pozdrawiam cieplutko Alinko 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *