Opublikowano 20 komentarzy

Zabawy Weselne Dla Dzieci

Zabawy Weselne Dla Dzieci grafika

Zabawy Weselne Dla Dzieci – garść pomysłów

Dzień wesela jest niezwykle emocjonujący dla Pary Młodej. Ale najmłodsi goście również niezwykle entuzjastycznie przeżywają zbliżającą się uroczystość.

Państwo Młodzi planując każdy detal tego wyjątkowego dnia, pamiętają o wszystkich swoich gościach, a dla najmłodszych starają się przygotować niezwykłe atrakcje.

Ten wpis blogowy pt. „Zabawy weselne dla dzieci”, mam nadzieję, będzie przydatny zarówno dla animatorów, jak i dla Pary Młodej, a może nawet trafi się jakaś ciocia czy wujek, która zapragnie zaskoczyć Najmłodszych niespodziankami.

Zabawy taneczne

Taniec robotów. Prowadzący mówi, jaka część ciała tańczy: biodra, głowa, ręka, biodro i ręka, palec u ręki, lewa noga, łokieć i stopa, bark, język, całe ciało

Limbo w parach. Popularne i lubiane limbo możemy wykonać w troszkę inny sposób. Dzieci dobierają się w pary, stojąc w kole lub w rzędzie. Dwie osoby trzymają linę lub szal. Zadaniem dzieci jest przechodzenie pod liną, nie przerywając tańca i nie puszczając rąk. Stopniowo obniżamy linę.

Niespodziankowe pary. Ustawiamy dzieci w dwóch kołach. Wewnątrz mogą być same dziewczynki, a w kole zewnętrznym chłopcy. Możemy też zrobić koła mieszane. Włączamy muzykę. Koło wewnętrzne kręci się w prawo, a zewnętrzne w lewo. Na gwizdek, wszyscy się zatrzymują, dzieci z koła wewnętrznego odwracają się twarzami do dzieci z koła zewnętrznego i podają sobie ręce, zaczynają tańczyć. Dzieci bez pary tańczą same lub szukają innych „niesparowanych”. Zabawę możemy urozmaicić, dodając polecenia typu: Tańczymy jakbyśmy byli śpiący! Tańczymy skacząc! Na kolejny gwizdek, dzieci ponownie formułują koła i bawimy się jeszcze raz.

Prezenty od dzieci dla Pary Młodej

Księga gości. Każde dziecko otrzymuje kilka kartek papieru, podkładkę oraz garść flamastrów. Dzieci ruszają do gości weselnych i proszą ich, aby na kartkach napisali życzenie dla Pary Młodej. Goście pojedynczo lub parami zapisują i dekorują kartkę. Kiedy dzieci wykonają zadanie, wszystkie kartki spinamy, tworzymy stronę tytułową, ozdabiamy wstążkę i piękna pamiątka gotowa.

Origami. Naucz dzieci wykonywać proste kwiaty z kawałka papieru, w ten sposób stworzycie bukiet, który podarujecie Parze Młodej.

Słoik z życzeniami. Każde dziecko wycina serduszko, na którym pisze krótkie życzenia. Następnie ozdabia serduszko wstążką, cekinami, koralikami itp. Wszystkie serduszka włóż do pięknie ozdobionego słoika i zanieście Młodej Parze.

Niespodzianki od Pary Młodej dla dzieci

Piknik. Wiele sal oferuje dla dzieci osobne menu. Najmłodsi często dostają nuggetsy i frytki, do tego czekoladowa fontanna i owoce na patyczkach, muffinki, żelki itp. Pełnia szczęścia. Ale ciekawym pomysłem jest również przygotowanie miejsc dla dzieci w formie pikniku. Na dworze byłoby idealnie, ale w środku też da radę. Rozłóż duży, kolorowy koc, udekoruj go poduszkami i pluszakami. Na środku postaw kosz, wypełniony przekąskami. W miarę możliwości możemy rozwiesić nad tym tiul i powstanie nam piękny namiot.

Kuferek niespodzianek. Dla każdego dziecka można przygotować kuferek, wypełniony niespodziankami. Kuferek ten może czekać na dzieci, w miejscu, gdzie siedzą lub wszystkie można ustawić w miejscu zabaw. W kuferku można umieścić różne drobne niespodzianki, np. kolorowankę i kredki, świecącą bransoletkę, bańki mydlane, maskotkę (np. pacynki – dzieci będą mogły stworzyć teatrzyk), łakocie, karty do gry, do tego jakaś pamiątka, np. magnes ze zdjęciem Młodej Pary).

Poszukiwacze skarbów. Dzieci otrzymują mapę z terenem otaczającym salę. Podążając z mapą odwiedzają miejsca zaznaczone na mapie. W odnalezionych miejscach, zbierają upominki lub odnajdują karteczki z zadaniami. Po przejściu całej mapy, dzieci docierają do skarbu, np. czekoladowej fontanny, kosza słodyczy lub do kącika plastycznego.

Szalonej zabawy życzę Parze Młodej oraz jej wspaniałym gościom!

Masz już mój pakiet „Poznaj Europę Przez Zabawę” ? -> KLIK

20 komentarzy do “Zabawy Weselne Dla Dzieci

 1. Zabawy bardzo mi się podobały.. Różnorodność sprawi ,że każdy coś znajdzie dla siebie ciekawego..Najbardziej podobał mi się pomysł z piknikiem. Dzieci to uwielbiają.. Wykonanie księgi gości też jest fajną zabawą, bo pomysłów na jej wykończenie może być wiele przy dziecięcej wyobraźni.

  1. Bardzo Ci dziękuję Iza za komentarz 🙂

 2. Świetne zabawy, szczególnie „Słoik z życzeniami” i „Kuferek niespodzianek”, które można wykorzystać nie tylko na weselu, ale np. podczas urodzin dziecka.

  1. No jasne. Piękne jest to, że wszystko możemy zmodyfikować „pod siebie”. Dziękuję ślicznie za komentarz Teresko 🙂

 3. Swietne pomysly, dziekuje 🙂

  1. Cieszę się. Bardzo dziękuję za komentarz Daria 🙂

 4. Szkoda, że nie było tego wpisu wcześniej, kiedy mój syn brał ślub. Dałabym im gotową receptę, a tak sama musiałam to zrobić 😀🥳

  1. A co udało CI się przeprowadzić Teresko ? 🙂

 5. Świetne pomysły na zabawy weselne. Z pewnością się przydadzą na różne okazje, nie tylko na wesela.

  1. A pewnie! 🙂 Dziękuję Joasiu za komentarz 🙂

 6. Super pomysły!!!

  1. Bardzo dziękuję Iwona 🙂

 7. Cudowne zabawy. Dzieci będą się świetnie bawić. Serdecznie dziękuję 😊

  1. Dzięki Paula 🙂

 8. Super pomysły 🥰

  1. Dziękuję Monika 🙂

  1. Bardzo dziękuję 🙂

 9. Fajne pomysły na zabawy dla dzieci. Zabawy taneczne można przeprowadzić także w przedszkolu.

  1. Pewnie, że tak 🙂
   Dziękuję ślicznie za komentarz Aniu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *