Opublikowano Dodaj komentarz

Dzień Postaci Z Bajek – Pomysły Na Zabawy

Dzień Postaci z Bajek przypada na 5 listopada, jednak w naszej pracy po bajkowe postacie sięgamy znacznie częściej, czy to nie jest wspaniałe?!

Poniżej znajdziesz kilka propozycji od bajkowych postaci na wspólną zabawę, a może potrzebujesz więcej pomysłów?
Dokładnie 10 postaci bajkowych, każda proponuje 10 wspólnych zabaw, czyli łącznie 100 pomysłów na zabawy w tematyce bajkowej!

Sprawdź jakie postacie chcą Cię zaprosić do swojego święta, kliknij poniżej:
100 pomysłów na zabawy bajkowe
A teraz już podsyłam kilka pomysłów na zabawy z okazji tego magicznego dnia.

Smerfy

Smerfy oferują nam szereg możliwości. Dzieci mogą wykonać rysunek Wioski Smerfów z Malarzem, pracę techniczną z Pracusiem, rozwiązać Quiz z Ważniakiem, wykonać masę plastyczną z Papą Smerfem lub rozbić piniatę ze Zgrywusem. A na koniec na wszystkie pytania prowadzącego odpowiadać ospale jak Śpioch i zasypiać w trakcie wypowiedzi.
Smerfy chcą również sprawdzić, czy dobrze poznaliśmy mieszkańców wioski. Włączamy muzykę i prowadzący wymienia różne Smerfy, a dzieci starają się naśladować ich sposób zachowywania się. Inaczej będzie chodziła Smerfetka, a inaczej Osiłek. Inaczej będzie zachowywać się Ważniak, a inaczej Ciamajda.

Krasnoludki

Z papierowych kubeczków lub rolek po papierze toaletowym tworzymy krasnoludki, przyklejamy czapkę, brodę, malujemy oczy, kubraczek. Teraz krasnoludki rozstawiamy na podłodze. Zadanie polega na przejściu przez polanę krasnoludków, tak aby żadnego nie trącić. Starszaki mogą próbować z zawiązanymi oczami i słuchając podpowiedzi wybranego kolegi, który kieruje jak należy iść.

Czerwony Kapturek

W lesie można spotkać różne zwierzątka, ale jeśli zachowujemy się zbyt głośno, zwierzęta chowają się do swoich domków. Dzieci losują obrazki ze zwierzętami. W różnych miejscach sali rozmieszczamy ich domy (norki, dziuple, kopce, gniazda itp.). Przy muzyce dzieci poruszają się tak jak wylosowane zwierzęta. Na słowo: Wilk, szybko biegną do swoich domków, ale możemy wprowadzić postać wilka, który będzie łapał spóźnialskich.

Harry Potter

Wybieramy jednego czarodzieja, który po założeniu peleryny niewidki staje się niewidzialny i musi przejść przez tłum uczniów w Wielkiej Sali. Wszyscy mają zasłonięte oczy i poruszają się ostrożnie po sali z wyciągniętymi rękami, próbując złapać tego, który jest pod peleryną. Czarodziej, który ma pelerynę ma otwarte oczy. Musi cichutko przedostać się z jednego końca sali na drugi, nie będąc zauważonym. Prowadzący obserwuje, czy mu się to udaje, ale niebędąc dotkniętym przez pozostałych.

Pinokio

Dzieci dobierają się w pary, jedna z nich będzie Marionetką, a druga Lalkarzem. Marionetka ma do rąk i nóg przywiązane liny lub skakanki. Lalkarz pociąga za te liny tak, aby Marionetka się poruszała, np. szła, kłaniała się, usiadła.

Tyle ode mnie, zatem pora się pożegnać. 
Powodzenia na dzień postaci z bajek.
Pozdrawiam Cię serdecznie, Martyna.

PS Jeśli masz już moją książkę: Poznaj Europę przez Zabawę, to Scenariusze Bajkowe powinny być na Twoim mailu jako bonus do zakupu 🙂 

PSS Sprawdź też mój pakiet „(Nie)typowe Święta”
KLIKNIJ!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *