101 Zabaw Integracyjnych – Ebook

24,99 

 • 101 Zabaw Integracyjnych – m.in. zabawy ruchowe, zabawy w kole (najczęściej siedzące), zajęcia plastyczne, zabawy taneczne, muzyczne czy na zapamiętywanie imion
 • Ebook wysyłany od razu po zakupie na Twoją skrzynkę mailową
Kategoria:

Opis

Zabawy integracyjne to narzędzie, którego używamy każdego dnia w naszej pracy z dziećmi, niezależnie od wieku naszych podopiecznych oraz stopnia ich znajomości.

Zabawy integracyjne służą nam do poznania dzieci i siebie nawzajem, budowania relacji, współpracy, komunikacji, kształtowania umiejętności społecznych, zapoznania się z podobieństwami i różnicami w grupie, przy jednoczesnym pokazaniu, że jesteśmy wspaniałym zespołem.

Tego rodzaju zabawy wykorzystujemy na różnych etapach rozwoju więzi w grupie. Możemy pracować z grupą, która się nie zna, my nie znamy grupy, dołącza nowe dziecko do grupy lub chcemy zacieśnić więzi już istniejące i dbamy o dobrą atmosferę w grupie przez cały okres wspólnego czasu. Po zabawy integracyjne sięgamy również , gdy zapraszamy gości oraz gdy bawimy się całymi rodzinami

 

Biorąc pod uwagę tak różnorodne zastosowanie zabaw integracyjnych stworzyłam ebooka, w którym zawarłam 101 zabaw, aby móc z łatwością je dostosować do grupy, z którą pracujemy.

Celem naszych działań jest sprawienie, aby dzieci poznały się, wiedziały, że mogą na sobie polegać, że są między nimi podobieństwa, ale również różnice, które należy zaakceptować. Wreszcie, dzieci uczą się, że wspólnie mogą osiągać cele i przeżywać razem wspaniałe chwile.

 

Jakie rodzaje zabaw znajdziesz w ebooku:

 • zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej, koca lub prześcieradła
 • zabawy ruchowe
 • zabawy w kole, najczęściej siedzące
 • zajęcia plastyczne
 • zabawy taneczne, muzyczne
 • na zapamiętywanie imion
 • z podziałem na grupy
 • zabawy, które mogą odbywać się w języku obcym
 • zabawy dramowe, występy, kalambury
 • zabawy dla młodszych i starszych dzieci
 • zabawy służące poznaniu się nawzajem, swoich zainteresowań i marzeń

 

Już od ponad 10 lat pracuję z dziećmi jako animatorka. Mam ogromne doświadczenie w wymyślaniu scenariuszy i zestawów zabaw na różne okazje, w tym również zabaw integracyjnych.

W mojej pracy animacyjnej za każdym razem mam do czynienia z inną grupą dzieci, w różnym wieku z różnych środowisk. Za każdym razem kluczowym punktem jest zapoznanie dzieci ze sobą, sprawienie aby dobrze się czuły w swoim towarzystwie, a także abym ja bardzo szybko poznała energię grupy oraz poszczególne osobowości. Pracując jako wychowawca na półkoloniach czy też w hotelu jako animator, co tydzień mam inną grupę. Za każdym razem na nowo muszę ją integrować i poznawać. Każda grupa jest inna. To co się sprawdzi w przypadku jednej grupy, może okazać się niewystarczające, kiedy pracuję z inną grupą. Dlatego tak ważne jest posiadanie szerokiego wachlarza zabaw integracyjnych, aby mieć w czym wybierać. I tak oto zgromadziłam zasób ponad 100 zabaw integracyjnych, którym dzielę się z Tobą w tym ebooku.

 

Opinie

 

„W zestawie zabaw integracyjnych znalazłam wszystko czego potrzebowałam, dzieci bawiły się świetnie a co najważniejsze, zintegrowały się🤩  Wszytko opisane krótko, prostym językiem. Każdy znajdzie coś dla siebie. Serdecznie polecam” 

Joanna Hentka – nauczycielka wychowania fizycznego, wychowawca na koloniach

 

„Czekałam na taki ebook! W końcu wszystkie zabawy integracyjne w jednym miejscu, zwięźle opisane i gotowe do użycia od razu. W zabawach z rekwizytami naprawdę niewiele potrzeba a integracja będzie efektywna i wciągająca. Zabaw jest tyle, że są odpowiednie dla różnych grup wiekowych, dla grup dużych i małych oraz do wykorzystania w różnych przestrzeniach. Rewelacja ;)”

Marzena – animatorka, nauczycielka, pedagog szkolny